top of page

KURUCUMUZ

KURUCUMUZ
hülya foto.webp
      Hülya Kavuzlu

Kuran Külliyatı 1 - Alak- Rabbin Molekülü Yazarı
Kuran Külliyatı 2 - Kadir- Kesretten Çıkış Yazarı
SPRİTDER Kurucu Başkanı

Spiritüellik Okulu® Kurucusu
DSHT® Nur Şifası Kurucusu

Adana'da dünyaya geldi. Üniversite öğrenimi dahil tüm öğrenimini Adana'da tamamladı. Üniversite öğrenimini tamamlayarak Kimya Bilimci oldu. Preston Universitesi'nde Yöneticiler için Tezli Yüksek Lisans (eMBA) yaparak Uluslararası İşletme Masterı oldu. Kariyer hayatına, daha 23 yaşında iken Türkiye'de ve Dünya'da kendi segmentinde lider olan bir Amerikan Firmasında Üretim - Kalite - Kalite Sistem Mühendisi olarak başladı çok kısa süre içinde burada yönetici oldu.Türkiye'nin kendi segmentinde lider olan farklı firmalarında da 9 yıl Üretim, Kalite, Ar&Ge, Kalite Sistem alanlarında yöneticilik yaptı.

 

Genç yaştaki kariyer hayatındaki başarılarının yanı sıra çocukluğundan beri insana olan sevgisi ve yaşam denilen vizyon hayatın gizemini fark etmesi üzerine psikoloji, felsefe, manevi yolculuk (spiritüalizm) alanlarında araştırmalarda bulunmuş kendini bu alanlarda sürekli geliştirmiştir. İlk aydınlanmasını 15 yaşında iken yaşamış ve 15 yaşından itibaren sürekli insanlara ilim ve hakikat bilgilerini anlatmakta ve yaşamış olduğu bu aydınlanma deneyiminin ardından kendinde açığa çıkan farkındalıkları, yaşadığı ilmi bilgileri aktarmaya devam etmektedir. Yine aynı dönemlerde (1990'lı yıllarda) Kur'an-ı Kerim üzerinde çalışmış yanı sıra mantra, meditasyon, yoga ile karşılaşmış ve spiritüel yolculuğuna devam etmiştir. Yaklaşık 25 yıldır yaşadığı aydınlanma, spiritüel konularla ilgili yapmış olduğu araştırmalar sonucunda elde ettiği kazanımlarını 2010 yılında profesyonel mecraya taşıyara, Kişisel ve Spiritüel Gelişim Rehberliği, Eğitmenliği yapmış, İlahi Sistem ve Hakikat seminerleri, bilim tabanlı ilim eğitimleri vermiştir. 

 

İnsan anatomisinin beden dışındaki tüm boyutlarının keşfinin ardından psikolojik, ruhsal, bedensel ve hayata dair yaşanan sorunların şifalanması ile ilgili olarak kendi ekolünü oluşturmuş ve İlahi Sistem Şifa Terapisi (Deep System Healing Therapy®) Nur Şİfası metodolojisini insanlığa kazandırmıştır. Bu terapi yönteminin tüm dünyada pek çok terapistlerini ve eğitmenlerini yetiştirmektedir. 

 

İnsanları bilinçlendirmeyi misyon edinerek 2014'de yaşam kaynağını öğrenmelerini sağlayacak, insanlara şifa sunulacak, bütünsel gelişimlerini sağlayacak bir platform olması arzusu ile kariyer hayatını tamamen bırakarak kendi şirketini kurmuştur. 2104-2017 arasında özel seanslarına ve danışmanlıklarına devam etmişken aynı zamanda bu seansların eğitimlerini de sürdürmüştür. Uzun bir terapistlik sürecinden sonra bireysel seanslarını bırakmış, bu bilgileri öğrencilere aktararak şifacı kişiler yetiştirmeye kendini adamıştır. 

 

Sevgi ve Barışın tüm Dünya'ya hakim olmasını misyon edinerek, koşulsuz sevgi, hoşgörü, tevazu, sabr, hayr-yardım, saygı, fedakarlık hasletleri ile insana hizmet, Birlik ve Bütünlüğü tüm Dünya'da sağlamak üzere 2018 yılında Türkiye merkezli olarak SPRİTDER (Spiritüeller Maneviyatlılar Derneği)'ni kurarak Kurucu Başkanı oldu. Aynı zamanda  Türkiye'deki kişisel gelişim ve manevi gelişim alanında insanların güvenilir bir ortamda gelişimlerini sağlayabilecekleri şekilde standartların ve terminolojilerin oluşturulması, ilk defa  Metafizik, Parapsikoloji, Spiritüel Gelişim, Kişisel Gelişim vs. alanlarında derleme toparlama, standartlaştırma, standartlar doğrultusunda denetlemenin sağlanması ile bu sektördeki herkesin kurallar çerçevesinde faaliyet yürütmesini sağlayacak şekilde faaliyetleri yürütmektedir.

2018 yılında, Avrupa'da ilk defa olarak Türkiye'de Spiritüellik Okulu®'nu kurarak kendi ekolü doğrultusunda özgün olarak hazırlanmış eğitim müfredatı ile insanlara hakikat dersleri vermekte, bilim tabanlı ilim eğitimleri ile maneviyat öğrencileri yetiştirmekte, bireylerin manevi yolculuğuna rehberlik etmektedir. 

Yaşamı boyunca elde ettiği kazanımları ve sahip olduğu ilim doğrultusunda, Kuran üzerine yürüttüğü özel çalışma ile tüm insanlığa ''arapça bilmeden Kuran bilinebilir, arapça bilmek de Kuran bilmek değildir'' mottosu ile Kuran öğrenmesine hizmet etmektedir. Bu özel çalışmayı pek çok ilimde ilerlemek, maneviyatta gelişmek isteyen kişilere uygulatmış ve bireylerin Kuranı öğrenmelerine vesile olmuştur. Bu doğrultuda yıllarca talep eden kişilerle yürüttüğü çalışmayı tüm insanlara sunmak üzere 2019'da kitlelere Kuran hakikatini anlatmak üzere çalışmalara başlamış ''Evrensel Kuran Açılımı'' adında oturumlar düzenlemiş ve hala devam etmektedir. Sure açılımlarında anlattıkları kitaplaştırılarak, ''Kuran Külliyatı 1 - Alak - Rabb'in Molekülü'' isimli ilk sure açılımı insanlara sunulmuştur.  Sonraki sure açılımı olan Kadir -Kesretten Çıkış isimli eserini yazmıştır. 

Şu anda kendi ekolü olan DSHT® İlahi Sistem Şifa Eğitimi ile şifacılar yetiştirmekte, kurucusu olduğu Spiritüellik Okulu®'nda bilimsel tabanlı ilim eğitimleri vererek öğretmenliğe devam etmektedir. Yaşam amacı olan Kuran hakikatini dil, din, ırk ayrımı olmaksızın hepimizin bir ve bütün olduğunu tüm insanlığa anlatmak görevini yürütmektedir. Hala kurucusu olduğu  Maneviyatlılar (Spiritüeller) Derneğinde başkanlık görevini sürdürmektedir. İnsanların ruhsal ve kişisel gelişimlerine, hayat amaçlarına ve farkındalıkla yaşamalarına rehberlik etmektedir. Bu farkındalık yaratmada, herkese ulaşmayı amaçlaması ile Seminerler, Eğitimler, ''Evrensel Kuran Açılımı'' oturumları gereçekleştirmekte ve bilgilerini, bir araya getirdiği kitaplar yazarak paylaşmaya devam etmektedir.

bottom of page